Jak urządzić wnętrze idealne?

Data dodania: 06.07.2016


Wnętrza domów i mieszkań odzwierciedlają w ogromnym stopniu charakter jego właścicieli i mieszkańców. Dlatego nie znajdziemy na świecie dwóch identycznych wnętrz – każdy dom będzie posiadał jakąś charakterystyczną cechę, której nie znajdziemy nigdzie indziej. Jednak myśląc o wnętrzu idealnym wielu z nas wskazałoby kilka cech wspólnych, które ich zdaniem powinny znaleźć się w domu. Oto przegląd najbardziej pożądanych elementów, jakie cechują dom idealny.

Pokój dzienny otwarty na przestrzeń

Dużo uwagi poświęcamy rozważaniom na temat pokoju dziennego, bo to właśnie tam najczęściej rozgrywa się większość życia rodzinnego i spotkań towarzyskich w gronie znajomych. Myśląc o idealnym salonie najbardziej popularne wizje obejmują odpowiednio zagospodarowaną przestrzeń z dużą ilością wolnego miejsca. Często też właściciele domów dążą do takiego układu pomieszczeń, aby pokój dzienny nie stanowił odrębnego, zamkniętego pokoju, ale był otwarty na kuchnię. Dzięki temu nie tylko wizualnie nie ograniczamy przestrzeni, ale sprzyjamy lepszej komunikacji między osobami, które znajdują się w obu pomieszczeniach. Przykłady zastosowania tak zwanej idei open space widać w realizacjach nowoczesnych biur projektowych, takich jak Studio AG.

Kuchenna wyspa

Kuchnia to wbrew pozorom nie tylko królestwo pań, ale coraz częściej pole do popisu dla panów domu. To tam zaczynamy każdy dzień od zjedzenia śniadania i przygotowania kawy oraz spotykamy się z rodziną przy stole na czas wspólnego posiłku. Im więcej osób w domu lubi gotować lub chociaż jeść, tym więcej przestrzeni roboczej jest mile widziane. Stąd tak duża popularność kuchennych wysp. Stanowią one nie tylko ciekawy element wyposażenia, ale przede wszystkim zapewniają dodatkowe miejsce do przygotowywania potraw. Dodatkowo można ją wykorzystać jako ladę do serwowania posiłków.

Energooszczędne urządzenia

Nie tylko względy estetyczne cechują dom idealny – coraz więcej uwagi poświęcamy także na aspekty związane z funkcjonalnym podejściem do domowej przestrzeni. Tym bardziej, że technologie energooszczędne są obecne nie tylko w architekturze wnętrz, ale nawet w realizacjach budynków przemysłowych i kompleksów mieszkalnych. Potwierdzają to liczne projekty współczesnych architektów, na przykład Studio AG. Dlatego planując projekt i budowę domu, wraz z wykończeniem i aranżacją wnętrza większość z nas myśli także o innowacyjnych urządzeniach energooszczędnych. A jest w czym wybierać – niemal każdy sprzęt RTV i AGD może dziś poszczycić się klasyfikacją w skali energetycznej.

Nowe budownictwo Kołobrzeg


Szukasz architekta? Sprawdź: studioag.pl

Szukasz projektanta schodów? Zobacz: szczecin-schody24.pl

Nieruchomości nad Bałtykiem

Inwestycje nad morzem