Pokój dzienny – 3 kroki do pięknego wnętrza

Data dodania: 06.07.2016


Salon, czyli pokój dzienny to bez wątpienia najbardziej reprezentacyjne miejsce w każdym domu. To właśnie tutaj gospodarz przyjmuje swoich gości i w rodzinnym gronie spędzają czas. Kupno nowego domu to doskonała okazja, żeby na nowo podejść do tematu aranżacji pokoju dziennego. Tym bardziej, że wystarczy zastosować się do kilku sprawdzonych rad i w 3 krokach osiągnąć efekt pięknego, funkcjonalnego salonu.

Odpowiednie oświetlenie

Wnętrza urządzone przez profesjonalistów już na pierwszy rzut oka potrafią przekonać do siebie potencjalnych właścicieli. Wystarczy spojrzeć na realizacje biur projektowych, takich jak Studio AG, aby zobaczyć efekt idealnie zagospodarowanej przestrzeni. Często trudno nam określić co sprawia, że akurat konkretna aranżacja przemawia do nas w sposób szczególny. Okazuje się, że kluczem jest przemyślane oświetlenie. Przepis na odpowiednio rozprowadzone światło jest wbrew pozorom dość prosty. Przede wszystkim trzeba zastosować kilka źródeł światła, zlokalizowanych na różnych wysokościach i skierowanych na kilka stref. W ten sposób tworzymy warstwowy system oświetlenia, który odpowiada za przyjemny klimat w salonie.

Wygodne detale

Jednym z elementów centralnych w pokoju dziennym są meble wypoczynkowe. Można w zależności od swoich preferencji i potrzeb postawić na modne, nowoczesne narożniki lub klasyczne zestawy, czyli sofy i fotele. Niezależnie od tego jaki rodzaj mebli postawimy w swoim pokoju dziennym prawdziwą kropką nad i będą w tym przypadku akcesoria tekstylne, które uzupełnią wnętrze zarówno pod względem funkcjonalnym, jak i estetycznym. Podstawą niech będą poduszki dekoracyjne. Po pierwsze takie uzupełnienie mebli w salonie pokazuje, że właściciel w każdym calu zadbał o wygląd swojego domu. Po drugie umożliwia wygodny wypoczynek. Jak wybrać poduszki? Jak radzą architekci (http://studioag.pl), najlepiej pozostać w zakresie palety kolorystycznej, która jest zastosowana we wnętrzu. Poszewki jako detale dekoracyjne powinny być w barwach pojawiających się jedynie jako akcent. Jeśli wzory to również w jakiś sposób nawiązujące do reszty wnętrza – albo pod względem kolorystycznym, albo w postaci motywu przewodniego. Na przykład we wnętrzu w stylu marynistycznym doskonale sprawdzą się poduszki z motywem statków, muszelek czy kotwic.

Bezpieczna baza

Jeśli mamy wątpliwości co do kolorów, jakie chcemy zastosować w domu lepiej postawić na sprawdzone, klasyczne rozwiązania. Jeśli spojrzeć na trendy w światowej architekturze i portfolio biur projektowych, takich jak Studio AG widać, że dominującym kolorem, po jaki sięgają współcześni architekci jest biel. Inne bezpieczne kolory to pastelowe odcienie beżów czy szarości, które można przełamać bardziej odważnymi barwami.

Fado Szczecin Wypożyczalnia

Apartamenty w Kołobrzegu

Inwestycje nad morzem