Od czego zacząć urządzanie domu?

Data dodania: 20.10.2016


Dom powinien być miejscem zarówno na zasłużony odpoczynek, prace, spędzanie wolnego czasu z bliskimi, jak i wszystkie inne codzienne czynności. Żeby jednak było to możliwe najpierw trzeba stworzyć odpowiednie warunki, czyli z pomysłem urządzić wnętrze. Od czego zacząć urządzanie domu, żeby zapewnić sobie w efekcie udaną aranżację wnętrza?

Etap projektowy

Warto pamiętać, że o przyszły wygląd i funkcjonalność wnętrza można zadbać jeszcze na długo zanim zaczną się jakiekolwiek prace na działce budowlanej. Projektowanie domu z myślą o potrzebach i wymaganiach mieszkańców pozwoli jak najlepiej wykorzystać przestrzeń nieruchomości, a także dostosować budynek do życzeń inwestora. Dom, który powstanie na bazie nieodpowiedniego projektu prawdopodobnie nigdy nie będzie w pełni nam odpowiadał – niezależnie od tego, ile siły i energii włożymy w jego wykończenie.

Analiza wnętrza

Przyjmując, że mamy do czynienia z domem w stanie deweloperskim, a więc przygotowanym już do prac wykończeniowych i aranżacji, najlepiej zacząć od dokładnej analizy wnętrza. Jak wyglądają na żywo konkretne pomieszczenia, jakie są ich wymiary, gdzie zlokalizowane są okna, z jakimi pokojami sąsiadują oraz jak są usytuowane względem stron świata. Na podstawie tych i innych informacji można w pełni świadomie i precyzyjnie planować kolejne kroki.


Polecamy – pracownia projektowa Studio AG


Poszukiwanie inspiracji

Znacznie ułatwimy sobie zadanie, jeśli proces decyzyjny związany z dobieraniem kolorów, materiałów, wyposażenia, a nawet detali dekoracyjnych, będzie oparty o jako określony kierunek. A zatem zanim wybierzemy się na zakupy warto stworzyć chociaż ogólną koncepcję tego, jak ma wyglądać wnętrze domu. Można w tym celu szukać inspiracji w klasycznej prasie wnętrzarskiej, ale prawdziwą kopalnią zdjęć, artykułów i poradników jest Internet – w tym również takie aplikacje jak Pinterest czy Tumblr. Wybór stylu wnętrza pomoże uzyskać spójną aranżację domu.

Domy Kołobrzeg

Od ogółu do szczegółu

Generalna zasada, którą warto kierować się podczas urządzania domu to dobieranie kolejnych elementów od ogółu do szczegółu. Oznacza to, że aranżację najlepiej zacząć od wykończenia podłogi i ścian, następnie doboru mebli, na dekoracjach i akcesoriach kończąc.

Sprzedaż apartamentów w Kołobrzegu

Pomocna dłoń

Jeśli w którymkolwiek momencie właściciel domu napotka poważne problemy lub poczuje, że zadanie urządzenia całego domu go przerasta, warto zwrócić się do profesjonalistów. Na rynku nie brakuje projektantów i pracowni architektonicznych, które zajmują się również urządzaniem domów (sprawdź: studioag.pl). Taką możliwością powinni się zainteresować przede wszystkim właściciele nietypowych nieruchomości, albo szczęśliwi posiadacze domów z poddaszem użytkowym.

Nieruchomości nad morzem

Deweloper Kołobrzeg


Zobacz także – blog z informacjami o projektowaniu schodów w domu: schody.kolobrzeg.pl

Mieszkania w Kołobrzegu

Apartamenty Puck